Červenec 2018

Jak se v létě zchladit aneb jak přežít horka

29. července 2018 v 13:41 | Charmedlover❤️ |  Zajímavosti
Výsledek obrázku pro summer gifs tumblr

Horko již dávno udeřilo a já trávím většinu dní tak, že sedím doma a přemýšlím, jak se zchladit. Tak jsem dostala nápad septat tento článek, a třeba i Vám tak poradit jak se alespoň trošku v tomto perném létě ochladit.

Omezení aktivity
Ve velkých teplech není dobré se namáhat. Týká se to hlavně sportů tedy běhu apod. Je to velmi namáhavé a kort v těchto teplotách. Organismus se může přehřát a nastat zdravotní komplikace. Ani doma příliš nedělejte namáhavé činnosti jako velký úklid apod. Dopřejte si chvíli pro sebe. Určite ať Vás nenapadne jít třeba přes den sekat zahradu nebo cokoli na zahradě dělat. Nechce to buď na večer nebo na brzké ranní hodiny.

Pitný režim
Tělo potřebuje dostatek tekutiny, aby nebylo dehydratované. Proto opravdu dbejte na to, aby jste denně pili dost tekutin.

Studená voda
Tady bych chtěla dát velký vykřičník! Pokud myslíte na to, jak skočíte do ledové sprchy nebo si dáte ledové pití na to radši zapomeňte. Pokud skočíte pod ledovou sprchu, Váš krevní oběh se zrychlí protože Vám bude zima a tělo se bude snažit se ochladit a bude to ještě horší a nemluvím ani o tom, že si můžete přivolat angínu. To samé platí o klimatizac v autě, kterou na sebe přímo nesměrujte. Pekelně pak bolí v krku. Dejte přednost něčemu méně ledovému a sprchu spíše vlažnější.

Lehká jídla
Určitě nejezte nic těžkého a dejte spíše šanci různým salátům, zelenině a ovoci. Určitě to oceníte Vy i Vaše tělo, které Vám bude vděčné.

Prostěradlo
Než jdete spát, zkuste dát povlak nebo prostěradlo na hodinku do mrazáku. Pak se jím přikrejte a jděte spát. Už se těšíte, až půjdete spát? :-)

Do mrazáku můžete dát i svůj spací úbor a těsně před spaním si ho obléct. Pokud větráte, dejte si před okno mokrý ručník aby vzduch, který proudí do domu ochlazoval právě studený ručník.

Co my holky děláme #1

25. července 2018 v 22:42 | Charmedlover❤️ |  Zajímavosti
Výsledek obrázku pro girly things gifs

Ahojky všichni na tomto blogu. Přiznávám, docela tento blog zanedbávám ale dneska jsem tu s článkem, který je spíše pro holky. Neříkám, že to děláme všechny ale je to na základě toho, co dělám já nebo většina holek, jak jsem vypozorovala :D Některé věci dělají i kluci ale spíše to bude dneska pro holky. Tak si užijte článek a třeba se v tom taky najdete alespoň v jednom bodě.

- V létě může být třeba 80 stupňů ale stejně se přykrejeme dekou.
- Když nám nějaký kluk napíše a je to náš crush třeba, tak hned myslíme na to, jak s ním budeme trávit čas, jezdit všude a pak i svatba, bydlení. znáte to :D
- V létě obracíme polštář na tu studenější stranu.
- Když si dáme sluchátka,představujeme si, že hrajeme v nějakém klipu a nebo myslíme na naší polovičku nebo nějakého kluka a představujeme si věci které se pravděpodobně nestanou.
- Většinou se strachujeme ale zbytečně protože třeba to, co si myslíme je uplně jinak a většina z našich obav se ani nestanou.
- Když máme limonády už jen na dně trošku, tak jí nedopijeme.
- Stále máme "prázdnou skříň" a "nemáme" žádná líčidla.
- Často si kupujeme kraviny, které nikdy nevyužijeme.
- Před zrcadlem si nacvičujeme různé pózy a výrazy, kdyby nás někdo fotil jinak než pomocí přední kamery.
- Nechce se nám do sprchy ale když už tam jsme, nechce se nám ven.
- Schováváme si kosmetiku, kterou už třeba nikdy nepoužijeme nebo je stará ale prostě jí máme.
- Nosíme stejnou podprsenku třeba i týden.
- Když jsme u těch podprsenek, taky když si jí chcete sundat, tak si jí sundáte pod trikem protože je zkrátka zbytečné si svkékat tričko?
- Někdy jdeme spát neodlíčené.
- Koupíme si oblečení i přesto,že je nám těsné protože doufáme, že se vytáhne.
- Jíme nezdravě a pak si to vyčítáme.
- Někdy jsme až moc přecitlivělé.
- Půjčujeme si malování od kamarádek ale když máme půjčit my, vadí nám to.


Skladování kosmetiky - léto 2018

14. července 2018 v 20:13 | Charmedlover❤️ |  Móda, kosmetika, apod.

Ahoj Ahoj. Zase po dlouhé době Vás vítám na tomto mém osobním blogu. Snad jste nezapomněli :D Nicméně dneska jsem se trošku zbláznila a vzala všechnu svojí kosmetiku a začala jí třídit. Nakonec to dopadlo takto. Už jsem to tak jednou měla a asi se mi to tak líbilo, že jsem se k tomu vrátila. Fotečky se mi trošičku špatně nahrály ale já věřím, že nějak z toho vidíte, jak to mám uspořádané. TAk jdem na to :) Ještě bych dodala, že snad vás nepohorší fotka mojí lékarničky nebo to celkové skladování :-)

Všechnu svojí kosmetiku mám v této docela starší skříni. Je už dost stará asi 10 let ale je největší, kam bych si mohla uložit přehledně kosmetiku a tak vyfasovala kosmetika toto úložiště :D Na vrchu mám trošku menší výstavku. Na kraji mám nějaké parfémy a hned vedle celou řadu deodorantů. převažuje zde nejvíce značka FA, od které mám deodoranty a vůně nejraději. Před všemi těmi vůněmi mám nějaké krémy, fixační sprej na makeup, odlakovač na nehty, tělová mléka a odličovací věci. Nějaké věci na vlasy a v rohu na druhé straně je lávová lampa. Vedle je nějaký zbytek mých odličovačů, které moc nepoužívám. Ještě mám nahoře takovou menší nádobku, ve které mám špinavé uchošťoury a použité odličovací tampony abych nemusela s každým chodit do koše do kuchyně a vyhodím je najednou až to bude plné.

První šuplík se může zdát prázdný ale mám to v těch krabičkách navrstvené :D V rohu nahoře jsou nějaké vzorečky, které bych měla konečně už použít :D, Vedle je krabička, kde mám nějaké balzámy na rty, oční krémy a další péči na obličej. V druhém rohu je další krabička, kde mám svoje lásky a to jsou rtěnky. Najdete u mě spíše matné a tmavé odstíny ale najdete zde snad každou barvu :D. Rtěnky jsou prostě moje sběratelská láska :D. Pod rtěnkami je větší krabice, kde je to vše namixované. Jsou tu pudry, rozjasňovače,linky,řasenky, korektory a všechno ostatní, co jsem neměla kam dát. A volně jsem pak dala svoje makeupy, které se mi nikam nevešly a nechtěla jsem dělat další přihrádku :D

Druhý šuplík je pro moje paletky, kterých mám okolo 10. Najdete tu Essence, Čokoládovou paletku od I Heart Makeup, Catrie a jednu obrovskou paletku a nesmím zapomenout na paletku od Sleeku. Kromě toho jsou tam nějaké kapesníky, krabička, kde mám nějaké naušnice a doplňky a odličovací tampony. Také je tam krabička na gumičky, sponky a další věcičky do vlasů.

Poslední třetí šuplík je moje poslední záchrana, kde jsou obvazy, léky, desinfekce apod. Prostě taková menší lékarna, kde se nachází všechny moje léky. Jelikož jsem docela dost upoutaná na léky, tak potřebuji mít vše po ruce a ne rozházené takže vždy jdu do tohoto šuplíku a sáhnu pro potřebné medikaci.

Tak snad jsem Vám dala trošku inspirace, jak si můžete kosmetiku uložit Vy a nebo že Vás alespoň tento článek bavil :-)

Má vášeň - Ruská hudba

3. července 2018 v 16:44 | Charmedlover❤️ |  Hudba
Výsledek obrázku pro t fest lambada Související obrázek Výsledek obrázku pro t fest

Kde začít. Asi bude nejlepší Vám říct o čem článek bude a jak jsem k tomuto stylu hudby vůbec přišla. Takže... Článek bude o mém momentálně nejoblíbenějším žánru hudby a to je ruská hudba. Najdete zde moje oblíbené písničky, moje oblíbené interprety a trošku si o tom popovídáme.

Úplně první písnička, která pochází od zpěváka FEDUK se jmenuje Розовое Вино - Rozovoye Vino a znamená Růžové víno. Přidávám odkaz na její poslech. Já osobně poslouchám tento remix, který z té písničky dělá neuvěřitelnou pecku. A jak sem jí našla? Když jsem ležela začátkem května v Hradecké fakultní nemocnici a projížděla jsem si Musical.ly, našla jsem jednoho musera, který dělal na tuto písničku video. Okamžitě jsem tu písničku musela mít. Poslouchala jsem jí tak dlouho až jsem jela na rehabilitační pobyt. Tam jsme měli doktora, který byl ukrajinec. Co si budeme Ukrajina a Ruština je pro nás dosti podobná i když oni jsou spíše z toho naštvaní, když tyto dvě národnosti spojujeme ale nevadí. Takže pochopitelně se ta moje vášeň ještě víc prohloubila a večer, když jsem poslouchala na Youtube tuto písničku a usínala jsem, tak mi automaticky začaly naskakovat písničky podobného žánru. Takže další den jsem stahovala a stahovala písničky a už je to měsíc cca co jsem doma a stále mě to neomrzelo.

V mobilu mám playlist, kde najdete opravdu povedené pecky. Pokud ale neholdujete ruskému jazyku a nemáte rádi ani tuto národnost, líbit se Vám asi nebudou. Nicméně kdo je stejný nadšenec jako já, nebo si poslechne rád něco nového, pokračujte dolů, kde Vám dám odkazy na moje oblíbené písničky :-) Pokud chcete další písničky, stačí se podívat na youtube na panel následujících písniček, které Vám to nabízí a nějaké se vybrat. Doporučuji kanál MAFIA, který obsahuje spousty songů a remixů :-)