Panenka Annabelle

12. června 2018 v 19:17 | Charmedlover❤️ |  Paranormal
Výsledek obrázku pro annabelle gifs

Ačkoli jsou panenky symbolem krásy a jsou určené jako hračky pro děti nebo sběratelské předměty nebo zkrátka jen věc, nmusí to tak být. I panenky ukrývají duši a dneska se podíváme na panenku Annabelle, která připomíná spíše monstrum než panenku pro děti...

Co se týče mě, já jsem se k této panence a k jejímu příběhu dostala pomocí filmu V zajetí démonů, kde tato panenka hrála hlavní roli. Jelikož je film podle skutečné události, tak jsem začala hledat a pátrat a docela mě její příběh zaujal. Pravé jmén panenky je Raggedy Ann a začíná se projevovat ve 20. století. Americký spisovatel Johny Gruelle namaluje obličej na panenku, kterou mu donesla jeho dcera. Ta potom ale zemře.
Dále se panenka začíná projevovat v 70. letech, kdy jí objeví ve starožitnictví jedna žena a jako dárek jí koupí pro svou dceru Donnu. Ta studuje v té době zdravotnickou školu. Když si vezme panenku sebou do bytu, kde bydlí ještě se svou kamarádkou a spolustudentkou Angie, začíná peklo. Panenka se začíná sama hýbat, měnit polohy.Tomu dívky nevěnují velkou pozornost ale když se panenka začne objevovat jak sama od sebe stojí v kuchyni na židli, Donna jí schválně nechá hozenou jen tak na posteli a po příchodu ze školy ji najde, jak sedí v obýváku na gauči. Nebo ji nechá v obýváku na gauči a ona se sama objeví v zamčené ložnici. Aby amatérští vyšetřovatelé vyloučili možnost, že si z dívek někdo dělá srandu, začínají byt hlídat v jednom kuse. Ale to panence nějak moc nevadí. Dívky se svěří ve strachu svému kamarádovi Louimu a právě po tom se objevují záhadné vzkazy jako " Pomozte nám" nebo " Pomozte Louimu" i když ten žádnou pomoc nepotřebuje. Všechny vzkazy byly napsány tužkou, kterou ale dívky nemohly nikde najít i když hledaly pečlivě všude.
To ale není všechno. Po příchodu dívek domů, sedí panenka na posteli Dony a ruce měla od krve a kapky krve jí tekly i po hrudi. Dívky zavolají pomoc. Médium, které dívky zavolaly, řeklo, že v panence je usídlený duch dívky s názvem Annabelle Higgins. Ta byla zavražděna a její tělo bylo objeveno v oblasti, kde měla Dona a Angie svůj byt. V dívkách to vyvolalo lítost ale kamarád Lou navrhuje, aby se panenky co nejdříve zbavili. Když i on sám zažije, jaká panenka dokáže být, je si jistý, že se mu to nezdálo. V noci se probudí a spatří panenku. Ta se sune k jeho hrudníku a on se začíná dusit a poté omdlí. Další večer kolem 11 sedí v pokoji Loui a Angie když z ložnice slyší šoupavé zvuky. Jdou se podívat ale v domnění, že jde o zloděje najdou panenku sedět v koutě, jako by jí někdo pohodil. Lou se podívá po pokoji a najednou vykřikne. Chytí se za hrudník a jeho obličej nabere krvavou barvu. Angie se ho snaží ošetřit a na těle najde 7 ran, které připomínají stopy po drápech. Rány pálí ale za 48 hodin jako by se nic nestalo. O případ se začínají zajímat proslulí odborníci Ed a Loraine Warrenovi. Po důkladném vyšetřování zjistí, že žádná dívka Annabelle Higgins neexistuje a v panence je démon. který se v ní zabydlel a slouží ke komunikaci s temným světem. Ten démon zmanipuloval předchozí médium, aby ho přesvědčil a vnutil mu příběh o dívce Anabelle. Ed navrhuje vymítací rituál a penanku si odváží domů. Při cestě ale jejich vůz málem havaruje a doma se dějí také silné jevy spojené s panenkou. Proto se pár rozhodne přivolat kněze Bradforda a ten na panenku křičí, že je jen hadrová panenka a nikomu nemůže ublížit. Po cestě domů jeho vůz havaruje. Proto je panenka uložena v muzeu Eda a Loraine, kde je zamčená ve skleněné vytríně mezi ostatními předměty spojenými s temnotou a démony nebo duchy. Ještě podotknu, že panenka na první pohled vypadá uplně jinak než ve filmu jak vidíte. Toto je skutečná panenka Annabelle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama