Pověry

20. května 2018 v 21:36 | Charmedlover❤️ |  Zajímavosti
Výsledek obrázku pro black cat gifs

Kolem nás je každý den spousta pověr. Vemte si Štědrý den kolikami rituály a pověramy je opředen. Dneska jsem si připravila na toto téma článek. Najdete zde nějaké docela známé nebo i děsivé pověry. Zda jim uvěříte je jen na Vás. Já osobně jsem některé ani neznala a přiznám se, že některým docela věřím protože se mi to už několikrát vymstilo :D
Nejdříve rozeberu pár známých pověr a pak už jen vypíšu ty samotné.

Černá kočka přes cestu. - Černé kočky jsou velmi nešťastní tvorové. Vemte si kolik lidí nad nimi plive aby zahnali smůlu, které sebou údajně nosí. Kočky na silnici jsou uplně normální a pokud jste zastánci této pověry o smůle, měli by jste se otočit doleva a 3 odplivnout.
Rozbité zrcadlo 7 let smůly. - I tato velmi zapeklitá pověra má docela lehké odvrácení. Seberte každý střípek, každý kousek, každé smítko ze zrcadla, které jste rozbili a odneste jej na zahradu. Tam vykopejte hlubokou jámu a střepy do ní zakopejte. Tímto si štěstí u sebe podržíte.
Vypadlá řasa za triko - Když najdete v ruce nebo někde na sobě řasu, která Vám vypadla, měli by jste jí hodit za sebe a něco si přát. V jiném případě si jí dejte na prst a sfoukněte ji a zároveň si něco přejte.
Když nechcete něco zakřiknout - Znáte to. Někdo něco říká a pak řekne "musím zaklepat" a zatluče 3x do dřeva nebo nejlépe na zuby protože ty neshoří tak snadno jako dřevo.
Hřbitov! Zadržet dech! - Staří indiáni věřili, že pokud jdou kolem hřbitova nebo přes něj, musí zadržet dech protože by se vzduchem mohla dostat do těla nějaká duše a převtělit se tak do něj.

- Pták v domě značí smrt.
- Žalud položený za oknem přináší ochranu před uhozením bleskem.
- Zrcadlo, které samo spadne a rozbije se, věští blízkou smrt.
- Pokud doma upustíte na zem deštník bude se v něm brzy vraždit.
- Když někdo zemře, měla by se otevřít všechna okna a dveře aby se mohla duše dostat ven.
- Výlet by nikdy neměl začínat pátkem jelikož to nese smrt.
- Když začnou najednou jít hodinky, které nešli, přijde smrt.

-Když někdo šlápne někomu omylem na nohu, měl by mu to daný oplatit aby to nevedlo k vážnějším konfliktům.
- Pokud jste na cestě a zjistíte, že jste něco zapomněli, neměli by jste se vracet. Je lepší nechat věci doma aby vám nepřinesli smůlu na cestě. Když opravdu potřebujete tu věc, tak se na sebe při odchodu podívejte do zrcadla.
- Chcete-li ukázat, že se třeba někomu na čele udělal bolák, neukazujte to na sobě ani na někom jiném protože by jste si to mohli přivodit. Když tak učiníte, Místo, kde jste gesto udělal jakoby sejměte rukou a pak zahoďte jakoby jste tam měli nějaký nepořádek.
- Cizí člověk by neměl po dobu cca půl roku vidět Vaše novorozeňátko. Pokud ho přece jen uvidí, nesmí ho chválit aby na něj nepřivoval zlo. Je dobré říct něco ve smyslu. "Páni, to je ale ošklivé dítě!"
- Svobodní lidé by neměli sedět na rohu stolu jinak se nikdy nedočkají svatby.
- Nikdy by jste neměli olizovat nůž protože se z Vás stane krutý člověk.
- Ráno je dobré začít den vykročením pravou nohou z postele. Přináší to šťastný den.
- Pokud rádi podlézáte prádelní šňůry, čeká Vás smůla.

Štěstí přináší :
- číslo 7
- králičí packa
- střepy
- padající hvězda
- rybí šupina v peněžence

Smůlu přináší :
- rozbité zrcadlo
- vysypaná sůl
- číslo 13
- vykročení ráno levou nohou
- měsíc v úplňku, půlnoc, filipojakubská noc, poledne


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama